"Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая

Редактировать данные компании Другая Нашли ошибку? Вход для представителя Это ваша организация?
 • Сферы деятельности
 • Адрес
  Украина, Сумская область, Сумы г., ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина
 • Контактные телефоны (факсы)
  +380 (99) 046-24-99
  -
  Пятаченко Юрий
  +380 (95) 210-69-82
  -
  Гладенко Юрий
 • Сайты
  Официальный сайт http://sumyrk.uaprom.net
 • Описание

  РАЗОМ ВІДКРИВАЄМО ПЕРЛИНИ РІДНОГО КРАЮ!


  21 сентября 2012 г. на ул. Воскресенской состоялось знаковое событие для города Сумы. В торжественной обстановке представлена сумчанам и гостям нашего города одна из 12 работ Street-Art – воссозданная сумскими художниками по старым открыткам часть г. Сумы.


  Любой прохожий теперь может прогуляться по лабиринтам времени. Окунуться на более, чем сто лет назад за доли секунд и мысленно прогуляться по одной из главной улиц нашего времени.


  Разом відкриваємо перлини рідного краю!


  -----------------------------------------------------------------


  Центром розроблено довгострокову комплексну програму «Відродження та розвиток рідного краю», що передбачає сприяння реалізації гуманітарних, екологічних, соціальних, економічних та інших проектів, зокрема сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих і міжнародних програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного та культурного стану міста Суми та області; ініціювання різногалузевих проектів, що сприятимуть відродженню окремих економічних і культурних районів; видавничу діяльність та реалізацію довгострокових гуманітарних програм.


  ***


  Вулиці старих Сум мають свої неповторні імена, долю, історію і «портрети» жителів.


  Воскресенська вулиця – одна із найстаріших у нашому місті.


  На мапі Сум вона з»явилася на початку ХУІІ століття і прокладена паралельно Соборній, має однакову з нею довжину і ширину. З Покровської площі вона відкриває вид на двохпрестольну Воскресенську церкву, збудовану коштом сумського полковника Андрія Кондратьєва у 1702 році, і в фамільному склепі якої був похоронений осадчий – засновник Сум - Гарасим Кондратьєв.


  Це перший у Сумах цегляний храм, який нагадував мікрофортецю: товсті стіни, вузькі вікна, просторий підвал, підземний хід, що вів за межі Сумської фортеці.


  З Воскресенською церквою і вулицею пов’язані місцеві легенди і події про перебування російського імператора Петра І: новорічний молебень, перший різдвяний феєрверк і військова рада. На Воскресенській , як повідує легенда, у одноповерховій цегляниці цар мешкав з грудня 1708 по лютий 1709 року. У зміненому вигляді дім зберігся до нашого часу.


  Майже півтора століття тому Воскресенська вулиця була забудована переважно двоповерховими будинками, торці яких щільно прилягали один до одного, а для сполучення існували аркоподібні проїзди у двори.


  Будинок міської пошти зведений у 1911році у стилі модерн і є пам’яткою архітектури. Звідси здійснювався зв’язок із усіма кінцями Російської держави та Європи.Фронтон поштово-телеграфної станції знову прикрашає старий герб міста Суми. А перша поштова станція на цій вулиці з’явилася ще у 1708 році. У червні 1859 року тут зупинявся Тарас Шевченко.


  На Воскресенській вулиці традиційно розташовувалися майстерні з ремонту і продажу годинників, музичних інструментів, фотоательє.


  Головним у старих Сумах був годинник на верхньому ярусі дзвіниці Спасо-Преображенського собору. Його механізм ідентичний курантам Спаської башти Московського Кремля. Він діє і зараз, зокрема золотим рукам сумського майстра-годинникаря Іллі Лещинського, який повернув їм хід і голос.


  Фотоательє у місті було кілька. Найстаріше знаходилося на розі Соборної і Монастирського провулка і належало знаному фотомайстру Павлу Макашову, а на Воскресенській знаходилися ательє Любарського і Ленкера.


  Поблизу перехрестя Воскресенської і Монастирського розташовувалися перші в місті електротеатри (кінотеатри) «Міраж» і « Цейлон». Тут на перехресті і сьогодні стоїть двоповерховий будинок зі зрізаним торцем. У ньому була найвідоміша у місті кондитерська Крюгера, яку обожнювали сумські ласуни. З 1919 по 1934 рік у цьому будинку працювала музпрофшкола, заснована музичним просвітителем, Леонідом Кагадеєвим. Згадаймо, що кілька десятиліть він був уповноваженим представником Імператорського російського музичного товариства у Сумах, організовував у місті концерти європейських і всеросійських виконавців і музичних колективів.


  У 50-х роках ХІХ ст. на Воскресенській вулиці був поставлений Харитоненками свій перший дім, а у Воскресенській церкві вінчалися Іван Герасимович Харитоненко з Наталією Максимівною Лещинською, і тут вони за рік хрестили сина Павла.


  Вулиця Воскресенська у старих Сумах була вулицею готелів. Найсоліднішим із них був «Гранд-Отель», який славився своїм сервісом і розкішними ілюмінаціями.


  Особливого шарму вулиці надавали гасові, а згодом і електричні ліхтарі, струм для яких вироблявся на першій сумській електростанції, створеної інженером Едуардом Кайданським.


  Справедливо кажуть, що в середмісті старих Сум усі дороги ведуть до храмів, і тому їх імена світлі і піднесені. Воскресенська вулиця одна із них. Ходіть нею, полюбіть її.


  Підготував Ю.В. П’ятаченко.


  Інформація взята з книг: «Суми: Вулицями старого міста», К., 2010, «Суми. Пам’ять старих вулиць», К., 2009 р.


  http://www.mt.co.ua

  Реквизиты компании:sumyrk@ukr.net

 • Товары и услуги
  - Excursion in Sumy town,
  - 21 сентября презентация Street Art на ул. Воскресенской,
  - Легенды и бывальщина старых Сум.
 • Кратко об организации
  Фирма Другая "Рідний край", СОГО ЦСГР из Сум предоставляет заказчикам товары и услуги в направлении Туристические агентства.
  Компанию можно найти по адресу ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина в Сумах.
  Связаться с представителем организации "Рідний край", СОГО ЦСГР по интересующим Вас вопросам вы можете по телефонам +380 (99) 046-24-99, +380 (95) 210-69-82, на сайте http://sumyrk.uaprom.net.
Распечатать Редактировать данные компании Другая Нашли ошибку?

Карта проезда до организации

Компания расположена по адресу Украина, Сумская область, Сумы г., ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина. Схему проезда до организации на карте смотрите ниже.

Распечатать

Отзывы о "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая

К сожалению, нашими пользователями пока еще не было оставлено ни одного отзыва о компании "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая. Вы можете быть первым и оставить свой отзыв.

QR-код с контактной информацией организации "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая

QR-код с контактной информацией организации
Установите приложение для чтения QR-кодов на свой телефон, чтобы считать код с контактными данными компании "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая, и добавить их в адресную книгу вашего устройства.