"Рідний край", СОГО ЦСГР Другая

отзывов пока нет
Написать отзыв
Это ваша компания?
+380 (99) 046-24-99 Пятаченко Юрий
+380 (95) 210-69-82 — Гладенко Юрий
sumyrk.uaprom.net
ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина Сумская область, Сумы г., Украина
Ошибка в описании?
Другая "Рідний край", СОГО ЦСГР
+380 (99) 046-24-99
ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина, Сумы

Отзывы о "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая

К сожалению, нашими пользователями пока еще не было оставлено ни одного отзыва о компании "Рідний край", СОГО ЦСГР, Другая. Вы можете быть первым и оставить свой отзыв .

Для этой компании еще никто не добавлял фото
Добавить фото
О компании

РАЗОМ ВІДКРИВАЄМО ПЕРЛИНИ РІДНОГО КРАЮ!

21 сентября 2012 г. на ул. Воскресенской состоялось знаковое событие для города Сумы. В торжественной обстановке представлена сумчанам и гостям нашего города одна из 12 работ Street-Art – воссозданная сумскими художниками по старым открыткам часть г. Сумы.

Любой прохожий теперь может прогуляться по лабиринтам времени. Окунуться на более, чем сто лет назад за доли секунд и мысленно прогуляться по одной из главной улиц нашего времени.

Разом відкриваємо перлини рідного краю!

-----------------------------------------------------------------

Центром розроблено довгострокову комплексну програму «Відродження та розвиток рідного краю», що передбачає сприяння реалізації гуманітарних, екологічних, соціальних, економічних та інших проектів, зокрема сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих і міжнародних програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного та культурного стану міста Суми та області; ініціювання різногалузевих проектів, що сприятимуть відродженню окремих економічних і культурних районів; видавничу діяльність та реалізацію довгострокових гуманітарних програм.

***

Вулиці старих Сум мають свої неповторні імена, долю, історію і «портрети» жителів.

Воскресенська вулиця – одна із найстаріших у нашому місті.

На мапі Сум вона з»явилася на початку ХУІІ століття і прокладена паралельно Соборній, має однакову з нею довжину і ширину. З Покровської площі вона відкриває вид на двохпрестольну Воскресенську церкву, збудовану коштом сумського полковника Андрія Кондратьєва у 1702 році, і в фамільному склепі якої був похоронений осадчий – засновник Сум - Гарасим Кондратьєв.

Це перший у Сумах цегляний храм, який нагадував мікрофортецю: товсті стіни, вузькі вікна, просторий підвал, підземний хід, що вів за межі Сумської фортеці.

З Воскресенською церквою і вулицею пов’язані місцеві легенди і події про перебування російського імператора Петра І: новорічний молебень, перший різдвяний феєрверк і військова рада. На Воскресенській , як повідує легенда, у одноповерховій цегляниці цар мешкав з грудня 1708 по лютий 1709 року. У зміненому вигляді дім зберігся до нашого часу.

Майже півтора століття тому Воскресенська вулиця була забудована переважно двоповерховими будинками, торці яких щільно прилягали один до одного, а для сполучення існували аркоподібні проїзди у двори.

Будинок міської пошти зведений у 1911році у стилі модерн і є пам’яткою архітектури. Звідси здійснювався зв’язок із усіма кінцями Російської держави та Європи.Фронтон поштово-телеграфної станції знову прикрашає старий герб міста Суми. А перша поштова станція на цій вулиці з’явилася ще у 1708 році. У червні 1859 року тут зупинявся Тарас Шевченко.

На Воскресенській вулиці традиційно розташовувалися майстерні з ремонту і продажу годинників, музичних інструментів, фотоательє.

Головним у старих Сумах був годинник на верхньому ярусі дзвіниці Спасо-Преображенського собору. Його механізм ідентичний курантам Спаської башти Московського Кремля. Він діє і зараз, зокрема золотим рукам сумського майстра-годинникаря Іллі Лещинського, який повернув їм хід і голос.

Фотоательє у місті було кілька. Найстаріше знаходилося на розі Соборної і Монастирського провулка і належало знаному фотомайстру Павлу Макашову, а на Воскресенській знаходилися ательє Любарського і Ленкера.

Поблизу перехрестя Воскресенської і Монастирського розташовувалися перші в місті електротеатри (кінотеатри) «Міраж» і « Цейлон». Тут на перехресті і сьогодні стоїть двоповерховий будинок зі зрізаним торцем. У ньому була найвідоміша у місті кондитерська Крюгера, яку обожнювали сумські ласуни. З 1919 по 1934 рік у цьому будинку працювала музпрофшкола, заснована музичним просвітителем, Леонідом Кагадеєвим. Згадаймо, що кілька десятиліть він був уповноваженим представником Імператорського російського музичного товариства у Сумах, організовував у місті концерти європейських і всеросійських виконавців і музичних колективів.

У 50-х роках ХІХ ст. на Воскресенській вулиці був поставлений Харитоненками свій перший дім, а у Воскресенській церкві вінчалися Іван Герасимович Харитоненко з Наталією Максимівною Лещинською, і тут вони за рік хрестили сина Павла.

Вулиця Воскресенська у старих Сумах була вулицею готелів. Найсоліднішим із них був «Гранд-Отель», який славився своїм сервісом і розкішними ілюмінаціями.

Особливого шарму вулиці надавали гасові, а згодом і електричні ліхтарі, струм для яких вироблявся на першій сумській електростанції, створеної інженером Едуардом Кайданським.

Справедливо кажуть, що в середмісті старих Сум усі дороги ведуть до храмів, і тому їх імена світлі і піднесені. Воскресенська вулиця одна із них. Ходіть нею, полюбіть її.

Підготував Ю.В. П’ятаченко.

Інформація взята з книг: «Суми: Вулицями старого міста», К., 2010, «Суми. Пам’ять старих вулиць», К., 2009 р.

http://www.mt.co.ua

Реквизиты компании:sumyrk@ukr.net
Товары и услуги
- Excursion in Sumy town,
- 21 сентября презентация Street Art на ул. Воскресенской,
- Легенды и бывальщина старых Сум.
Оставьте отзыв первым
туристическое агентство
+380 (542) 612212
Огарева переулок, 13 оф.2, Сумы
Оставьте отзыв первым
туристическая фирма
Телефон не указан
Адрес не указан.
Оставьте отзыв первым
туристическая фирма
+380 (542) 619260
Соборная улица, 19, Сумы
Оставьте отзыв первым
+380 (542) 612212
Украина,Сумская область, Сумы,40030, ул.Береста,д.13 ,оф.2, Сумы
Оставьте отзыв первым
+380 (50) 327-47-50
Украина,Сумская область, Сумы,ул. Веретеновская, 27 оф.А, Сумы
Оставьте отзыв первым
+380 (99) 221-91-06
ул. Петропавловская 73/1 (ТЦ "Сказка") 4 этаж, Сумы, Украина, Сумы

Кратко об организации

Фирма Другая "Рідний край", СОГО ЦСГР из Сум предоставляет заказчикам товары и услуги в направлении Туристические агентства. Компанию можно найти по адресу ул. Героев Сталинграда, 10, Сумы, 40030, Украина в Сумах. Связаться с представителем организации "Рідний край", СОГО ЦСГР по интересующим Вас вопросам вы можете по телефонам +380 (99) 0462499, +380 (95) 2106982, на сайте sumyrk.uaprom.net.